İNDİRİM ZAMANI

Yaz geliyor yazlık bakımlarda %5 inidirim bu fırsatı kaçırmayın.

BİZİ ARAYIN
A (6)
A (7)
A (1)
A (2)
A (10)
A (25)
A (23)
A (26)

HİZMET DETAYI

Lastik Değişimi

Otomobil lastikleri güvenli bir sürüş için çok önemlidir. Aracın fren yaptığında yada rampalarda yolda tutunmasını sağlayan en önemli bölgesi lastikleridir. Araç lastikleri aracın seyir performansı açısından oldukça önemlidir. Lastikler aracın hareketini zeminle buluşturarak güvenli yol tutuşu sağlar.

Otomobil lastiklerinin belirli periyotlarda değiştirilmesi gerekir. Zamanla otomobil lastikleri aşınır. Bu nedenle lastik değişiminin periyodik olarak yapılması büyük önem taşır. Otomobillerde lastikler kullanım sıklığı ve yöntemine göre değişen periyotlarda aşınır. Örneğin zorlu arazilerde kullanılan veya uzun yol yapan otomobillerde lastik kullanım ömrü kısalmaktadır.

Otomobil Lastiği Ne Zaman Değiştirilir?

Oto lastik değişimi belirli periyotlarda mutlaka yapılmalıdır. Özellikle mevsim geçişlerinde yaz lastiği değişimi ve kış lastiği değişimi yine uygun şekilde yapılmalıdır.

Lastiklerin üzerindeki desenlerin belirginliğini kaybetmesi,
Aracın sıklıkla lastik basıncı uyarısı vermesi,
Aracın seyir halindeyken titremesi,
Jant kapağı etrafındaki lastik yüzeyinde çatlakların meydana gelmesi,
araba lastiği değiştirme zamanının geldiğini göstermektedir.

Lastik Ömrü Kaç Km?

Oto lastiklerinin ömrü aracın kullanıldığı yol şartlarına göre değişebilen bir durumdur. Aracın kullanıldığı süre boyunca ne kadar fren yapıldığı dahi lastik ömrünü etkiler. Normal şartlarda lastiklerin 50.000 ile 80.000 km’de bir değiştirilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Lastik değiştirme işlemlerinde her otomobil için uygun lastik ve seviyeler otomobil üreticileri tarafından belirlenmiştir. Üreticiler tarafından belirlenen bu seviyeler aracın güvenli bir şekilde hareket etmesi için oldukça önemlidir. Bu seviyeler alanında uzman kişiler tarafından gözetilmeli ve lastik değişim işlemlerinin titizlikle yapılmalıdır. Lastik değişiminde kaliteli hizmet almak güvenlik sağlar.

Aracın güvenli bir şekilde durmasını sağlayan en önemli sistemlerin başında fren sistemi gelmektedir. Aracın sorunsuz bir şekilde yavaşlaması ve gerektiğinde durması için fren sistemi bakımı yaptırmak çok gerekir. Fren sistemi aracın kontrollü ve güvenli bir şekilde yavaşlaması ve durmasını sağlar. Aracınızın fren sisteminde yer alan herhangi bir sorunda ALİ ARSLAN OTOMOTİV uzman ekibi ile hizmete hazırdır.

ALİ ARSLAN OTOMOTİV lastik değiştirme işlemlerinde hızlı ve güvenilir hizmet sunmaktadır. Aracın sorunsuz bir şekilde lastik değişimlerinin yapılması ALİ ARSLAN OTOMOTİV’in deneyimli ekibi ile mümkündür. Lastik değişiminde üreticilerin belirlediği güvenli aralıklara uyan profesyonel ekibi ile ALİ ARSLAN OTOMOTİV hizmete hazırdır. Lastik değiştirme işlemlerinde de ALİ ARSLAN OTOMOTİV son teknolojiyi kullanarak sizlere pratik çözümler sunmaktadır. Aracın gideceği alana yön veren, aynı zamanda yol tutuşu açısından önemli oldukça yüksek olan lastik değiştirme işlemleri için ALİ ARSLAN OTOMOTİV uzmanlığına güvenebilirsiniz.

OTO JANT & LASTİK HİZMETLERİMİZ VE FİYATLARI

Balans Ayarı Fiyat Sorunuz
Hidrojen Fiyat Sorunuz
Jant Düzeltme Fiyat Sorunuz
Kamber Kaster Ayarı Fiyat Sorunuz
Lastik Otel Hizmeti Fiyat Sorunuz
Lastik Tamiri Fiyat Sorunuz
Nitrojen Fiyat Sorunuz
Rot Ayarı Fiyat Sorunuz

NEDEN BİZ ?

Biz müşterilerine hizmet veren profesyonel oto servisi
aracınız ile ilgili tüm hizmetlerini kalifiye ekibi tarafından sunmaktadır.

 • Kaliteli
 • Güvenilir
 • Müşteri Memnuniyeti
 • Hızlı Servis
 • 7/24 Yol Yardım/Asistan

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Bakım için aracımı bırakmam gerekir mi?

  Hayır.Bakım için bize 1 saatinizi ayırmanız yeterlidir.

 • Bakım ücretleriniz nedir?

  Aracınızın marka, model ve bakım durumuna göre değişiklik göstermektedir.Net bilgi almak için bize ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Aracım ile yolda kaldım ne yapmalıyım?

  Bizleri iletişim bilgilerimizden arayarak 7/24 yol yardım veya çekici hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

© Copyright 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım : Web Zodyak